Biokonzerv csak ellenőrzött alapanyagból

A tyukodi Szatmári Konzervgyár Kft.-nél napjainkig ötféle konzervterméket gyártanak bioalapanyagokból különböző kiszerelésekben (bio zöldborsó és csemege kukorica konzervet, bio meggybefőttet, almabefőttet és bio almapaprikát. A nyersanyagot biogazdaságokban termeltetik.

Csizmár József ügyvezető igazgató a következőket nyilatkozta a náluk alkalmazott feldolgozási eljárásokról: a termelőkkel szerződést kötnek. A dokumentumok tartalmazzák a nyersanyaggal szemben támasztott elvárásaikat. A társaság termeltetési szakigazgatója a termelőkkel személyesen tartja a kapcsolatot, koordinálja az optimális vetési- és betakarítási időt.

A Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. biotanúsítványa nélkül a nyersanyagot nem veszik át az üzemben. A tanúsítvány feltétele pedig az, hogy a minősítő szervezet rendben találja a biotermelési körülményeket (talaj, vetőmag, növényvédelem stb.) A beszállítást követően 8 órán belül feldolgozzák a bionyers-anyagot. A szín-, íz-, illat-, aromaanyagok, vitaminok védelmében kíméletes hőkezelést alkalmaznak. A késztermékek tárolását optimális tárolási körülmények között, (fénytől, hőtől, párától, fagytól stb.) védve végezik. A kommersz- és bioalapanyagok feldolgozása egyaránt korszerű technológiai eljárással, az élelmiszerbiztonsági és -higiénia előírások maximális figyelembevételével történik. A bioélelmi-szerekhez felhasznált alapanyagok, kizárólag ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származhatnak, bio tanúsítvánnyal kell rendelkezniük.

Biofeldolgozásnál fokozottan figyelnek a nyomonkövetésre. A feldolgozást a konvencionális termé-kektől térben szigorúan elkülönítve végzik. A konzervek kizárólag hőkezeléses tartósítási eljárással készülnek. Tartósítószereket egyáltalán nem használnak. A termékeik címkéin valamennyi felhasznált anyagot felsorolják.

I. M.

Vissza
Design: Mihalec Hedvig 2006.