Dél-Dunántúl – Tamási
Hűvös délelőtt, napos délután, sok érdeklődő és kiállító, jó hangulat – így összegezhetnénk a II. Országos Bionapot Tamásiban.
A borult és szeles délelőtt sem tartotta vissza a látogatókat, már 10 óra előtt sorra érkeztek. A rendezvényt 10 órakor Ribányi József, Tamási polgármestere nyitotta meg, akit Czeller Gábor biogazda és egyben a rendezvény házigazdája követett. Az ünnepélyes megnyitó után az összes kiállító lehetőséget kapott rövid bemutatkozásra. A biotermékekkel kapcsolatos tévhitekről és az ellenőrzés rendszeréről Miklay Gábor, a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. ellenőre adott tájékoztatást, aki felhívta a hallgatóság figyelmét, hogy mire kell figyelni egy biotermék megvásárlásakor a fogyasztónak, mitől is bio egy biotermék. Előadását követően a rendezvény ideje alatt várta az érdeklődők kérdéseit.
A Magyar Agrárkamara képviseletében Sárosdy Andrea ismertette a pályázati lehetőségeket.
Az előadások és bemutatkozások után a házigazda kíséretében az érdeklődők körbejárták és megtekinthették a biogazdaságnak azt a részét, ahol zöldségnövények termesztése folyik, és közben feltehették kérdéseiket is.
A jó hangulatot a tamási Pántlika Néptánccsoport táncelőadása fokozta, valamint citerán kísért népdalokat hallgathattak a látogatók.
Balogh Lilla felvételei
Természetesen a szervezők a gyerekekről sem feledkeztek meg. Lehetőség volt természetadta anyagokból egyszerű „hangszerek” készítésére, a szövés kipróbálására és szalmafonásra.
A biotermékeket kiállítók mellett a napot a kézműves sátor, valamint a helyszíni kenyérlángos sütés színesítette.
A látogatókat igazi bioebéddel várták a szervezők, ki-ki ízlésének megfelelően választhatott a szürkemarha pörkölt és a borsópörkölt között.
Az előadásokkal és a kulturális programmal párhuzamosan egész nap lehetőség volt kérdezni az árusoktól, előadóktól, valamint kóstolni és vásárolni finom biotermékeket.
Balogh Lilla
|